Jak bojují proti samotě a smutku v pečovatelském domě U Jakuba?

Jak bojují proti samotě a smutku v pečovatelském domě U Jakuba?

Jako každý rok, tak i letos jsme se jedno únorové odpoledne přenesli do pohádkové říše, kde jsou jen pohádkové bytosti a všude je smích a veselí.

Ano nemýlíte se, ve společenské místnosti našeho pečovatelského domu byl uspořádán velice oblíbený karneval, který tentokrát zahájila roztomilá beruška.

V úvodu tohoto veselého odpoledne byly představeny kouzelné masky, mezi kterými nechyběla ani princezna, kačenka, žirafka, sedlák a selka, víla Amálka, čertice, malá beruška, anglická královna, dáma ze Lhoty, kuchař, Hejkal, majitelka módního salonu, baculatá panenka a další. Celý program doprovázel svým zpěvem pan Vlad. Kábrt, tentokrát v převlečení za Ferdu mravence.

Program byl opravdu bohatý. Vystoupil soubor Kvítka se svým programem Pražští Pepíci. Pečovatelky nastudovaly a předvedly balet Labutí jezero,

pochodovaly za doprovodu hudby z filmu Četník a četnice a nikdo je nepoznal v převlečení za Beatles.

Nejenom zpívat a tančit mohli zúčastnění, ale i zjistit své znalosti v nelehké vědomostní soutěži. Velký úspěch sklidil jeden z obyvatel našeho pečovatelského domu pan Jiří Mertlík, který nám zahrál na saxofon a tak se nám představil jako Felix Slováček. Každý zúčastněný si odnášel výhry ze soutěže o ceny. Potěšilo nás, že při letošním karnevalu se sešla opravdu spousta obdivuhodných masek. Je milé, že řady odvážných seniorů se rozšířily. Proto byl karneval zase hezčí než ten předešlý. „Ten letošní karneval neměl chybu, bylo se stále na co dívat a obdivovat. Zapomněla jsem i na bolesti v kříži, nasmála jsem se, ale i pobrečela při nádherných písních zahraných na saxofon, které mi připomněly dobu mládí a oblíbených tanečních čajů. Ještě dlouho budu z toho žít“. S úsměvem na tváři, ale i s těmito slovy se s námi loučila jedna obyvatelka.

Hojně navštívené, byly i cestopisné přednášky. Díky manželům Kafkovým jsme se již v druhém díle podívali do Rakouska a pokochali se různými obdivuhodnými místy této země. Manželé Švecovi nás seznámili se vzdálenou zemí, tentokrát Nepálem. Jejich přednáška byla také zajímavá. Shlédli jsme neopakovatelná místa, na něž se málo kdo z nás podívá. Děkujeme oběma manželským párům za jejich čas a poutává vyprávění.

Z iniciativy obyvatel pečovatelského domu U Jakuba jsme jako novinku zavedli, pro zkrácení zimních dnů, turnaj ve stolních hrách či kartách. Tak z naší vzpomínkové místnosti se každý týden line smích a veselé vyprávění, které k těmto hrám patří. Úsměv nestojí nic, ale dokáže rozdat dobrou náladu a pozitivní myšlení. Vždyť nejhorší bída je samota a smutek. Proto se snažíme, aby tato dvě slova neměla u nás místo. Říci vlídné a pozitivní slovo trvá jenom chvilku, ale jeho ozvěna nezanikne.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031