Nejen Štědrovečerní večeře v pečovatelském domě

Charitní pečovatelská služba Červený Kostelec uspořádala navíc pro své klienty, kteří zůstanou na Štědrý den sami, slavnostní Štědrovečerní večeři.

Takovýchto klientů bylo deset. Rádi uvítali tuto nabídku a byli potěšeni, že prožiji tento významný den společně se svým pečovatelkami. Slavnostně nazdobený stůl dodával tomuto dnu opravdu neopakovatelnou atmosféru.

 Klienti byli svátečně oblečeni, nechyběl ani přípitek, modlitba a samozřejmě tradiční večeře, kterou připravily pečovatelky doma. V závěru jsme si zazpívali společně s kytarou koledy a nadělili jsme klientům dárečky.

Rozzářené oči nám byly odměnou. Podobně oslavili Štědrý den i v pečovat. domě v ul. Nerudova. Ani zde nechyběl nazdobený stůl, ale večeři si obyvatelé připravili sami. O to větší radost z toho měli. Koledy zazněly v podání mladých hudebníků Hejnových. Ve společenské místnosti si uspořádali také silvestrovskou oslavu. Obyvatelé pečovat. domu v Nerudově jsou opravdu šťastni, že zde mají společ. místnost, kde se mohou pravidelně scházet, hlavně v tomto zimním období.

Přímo na Štědrý den dopoledne, zavítala červenokostelecká mládež, aby zazpívala, popřála a předala Betlémské světlo do všech bytů pečovat. domů. Je opravdu chválihodné, že si v tento den udělala čas a přišla potěšit seniory. Moc Vám děkujeme.

Stalo se již pěknou tradicí, že nový rok zahajuje v pečovat. domě U Jakuba mše svatá, kterou sloužil P. Kubant za všechny živé i zemřelé klienty pečovat. služby a za doprovodu Antonína Nývlta, který dokázal rozezpívat všechny zúčastněné. Z plna hrdla jsme si zazpívali vánoční koledy.

První sobota v lednu je vždy spojena s tříkrálovou sbírkou. Koledníci jsou vždy mile přivítáni a jejich dětské hlásky se linou pečovatelským domem a vyloudí, tak úsměvy obyvatel. Nemalý dík patří i červenokostelecké dechovce pod vedením Josefa Řezníčka. Ochotně přišli zahrát vánoční koledy, které měly velký úspěch. Naši senioři je nechtěli propustit. Vážíme si toho, že jste v této uspěchané době našli chvilku času.

Začátkem ledna, jsme díky manželům Kafkovým rozjeli cestopisné přednášky. První byla pod názvem: "Rakouské perly". Děkujeme, že jste se s námi přišli podělit o své zážitky. Všechny tyto akce, které jsme uspořádali s láskou pro naše klienty, jsou navíc s úmyslem, aby našim klientů nebyla dlouhá chvíle a zpříjemnily jim chmurné zimní dny.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031