Pečovatelský dům navštívil hejtman Královéhradeckého kraje

Pečovatelský dům navštívil hejtman Královéhradeckého kraje

V polovině května Pečovatelský dům U Jakuba přivítal hejtmana Královéhradeckého kraje Bc. France, který pobesedoval s obyvateli tohoto zařízení.

Byla zde prodiskutována různá témata, mimo jiné například zvyšování důchodů, zavedení do škol předmět vlastenectví nebo etika apod.

Jako každý rok, tak i letos obdrželi účastníci pravidelných cvičení odměnu ve formě tajného výletu, tentokrát ke studánce v Maternici, prohlídku zříceniny hradu Vízmburk i lomu Krákorka. Příjemné zakončení bylo v kavárně Treesu v místním zahradnictví.

 

Další výlet byl na poutní místo ke studánce v Malých Svatoňovicích, kde jsme se zúčastnili mše svaté spojené s májovou pobožností. Našim seniorům jsme připomněli pověst, která se k tomuto místo váže. Při zpáteční cestě jsme z Odolova obdivovali nádherný výhled do údolí.

Na konci května nám přišla zahrát a potěšit nás poutavým vyprávěním paní Jana Vernerová z Machova. Seniorům zahrála loutkové divadlo s názvem „Kočičí příběhy z hájovny“. Vyzařoval z ní klid, pohoda a láska k přírodě. Jejich hájovna je zasazena v lese, díky této poloze mohou společně s manželem pozorovat zvířata, některá k nim prý přijdou až domů, ani jim nechybí televize.

 

Obyvatelé obou pečovatelských domů se nemohli dočkat vystoupení písničkáře pana Karla Šedivého z Prahy, který představil své pásmo písniček od Karla Hašlera nazvané „Po starých zámeckých schodech“. Téměř všichni zúčastnění si z plna hrdla zazpívali spoustu těchto známých písní, do taktu si spokojeně podupávali a už se těší na další díl tohoto pořadu.

Vznešená kněžna společně s komtesou Hortenzií pozdravila seniory pečovatelských domů

Na četná přání seniorů jsme navštívili Babiččino údolí, kde začátkem června ožívaly postavy, které jsou všem známé z knihy Babička spisovatelky Boženy Němcové. Na zámku jsme se poklonili paní kněžně, komtese Hortenzii a seznámili jsme se s komorníkem Leopoldem.

U mlýna nás vyhlížel mlynář s panímámou mlynářkou a na Starém bělidle jsme se potěšili s laskavou babičkou a vnoučaty.

Počasí nám přálo a dobrá nálada nás doprovázela. Nezkazilo nám ji ani rozbité kolečko u invalidního vozíčku, které jsme na Starém bělidle společně s babičkou provizorně opravili a plni dojmů a s úsměvem jsme se pomalu vraceli zpět.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031