Plavba na lodi Titanic

Plavba na lodi Titanic

Pokud byste vstoupili v červenci na terasu pečovatelského domu U Jakuba, nevěřili byste, že to není paluba lodí.

Celá terasa byla k nepoznání, všude byly sítě s rybičkami a s mořskými živočichy, čluny, lodě, velký obraz Titanicu a nechyběl ani vysoký maják se spoustou kamenů. Moře bylo kolem celého zábradlí vyrobené ze spousty modré látky. Na palubě byly židle se stolečky, nazdobené do modra se spoustou mušliček, svíček a mořských zvířátek. Účastníci plavby obdrželi lodní lístek se jménem a životním příběhem hrdiny z opravdového Titanicu. U výtahu je čekal malý námořník, který jim překontroloval lodní lístek a výtahem je zavezl na palubu lodi a tam je usadil.

Na Titanicu s cestujícími plula i oblíbená osmičlenná kapela, která dodávala tu pravou atmosféru. Plavba byla zpestřena i vědomostní soutěží o Titanicu. Mimo jiného museli pasažéři odpovídat na otázky např.: Ve kterém roce Titanic skutečně plul a kdy se potopil? Kolik cestujících se plavilo a kolik se jich zachránilo? Vítězové obdrželi „štamprdlátko“ rumu (černý čaj) a každý účastník plavby obdržel od malého námořníčka z truhličky pokladů i čokoládový bonbónek ve zlatém papíře jako poklad. Nechybělo ani malé občerstvení, domácí limonáda ozdobená i mořským živočichem a chlebíček a zákusek ve tvaru rybiček.

Počasí nám opravdu přálo, i když v okolí pršelo, nad námi, jako by byl deštník, za několik hodin jsme dopluli zase zpět do pečovatelského domu. V závěru sklidili, jak kapela, tak i pečovatelky, velký potlesk jako poděkování. „Těšíme se na další plavbu“ s těmito slovy vystupovali spokojení senioři z paluby lodi.

Neméně příjemnou a obdivuhodnou akcí byl výlet pro účastníky modlitby růžence do Police nad Metují k Zelené kapličce v Suchém Dole. Zde každý účastník předložil své prosby, přání a díky. Někteří po cestě nalezli i houby. Nechyběla ani zastávka v restauraci Na Mýtě.

Těsně před prázdninami nás přišly potěšit, na zahradu našeho pečovatelského domu děti ze sborečku Hlahol při ZUŠ v Červeném Kostelci pod vedením paní učitelky Mgr. Klugarové, které nám zapívaly různé písničky o zvířátkách. Bylo to pro všechny milé setkání. Dalšími hosty v pečovatelském domě U Jakuba byli ochotníci z Olešnice pod vedením paní Radky Laštovičkové. Ti pro nás připravili pásmo písniček a různých soutěží, ve kterých si senioři vyzkoušeli svoji zručnost. I Vám patří naše velké poděkování.

Na konci školního roku, kdy končí pravidelná protahovací cvičení, obdrželi zúčastnění vysvědčení. Své vědomosti si prověřili při hře AZ-KVÍZ. Odměnou jim byl výlet do Slatiny nad Úpou k obyvatelce pečovatelského domu paní Borůvkové, která pro ně upekla i domácí bábovku. Stará roubená chaloupka je v těch horkých letních dnech příjemně ochladila a připomněla vzpomínky na dětství a mládí. Abychom ocenili účastníky pravidelných cvičení, připravili jsme pro ně ještě jeden výlet, který dokonce vymyslela jedna cvičenka, paní Němcová. Zavedla nás do míst, která nikdo neznal. Nejprve k hájovně na Proruby, pak do Běluně, Hajnic a do Havlovic. Tato kouzelná místečka nedaleko našeho města byla všem neznámá, ale za to pohádková. Nejvíce se všem líbila Liščí hora s pohádkovými chaloupkami, spjatá s pověstí a se spoustou kapliček.

Naši klienti se na konci prázdnin těší na vystoupení v rámci folklórního festivalu na některý ze souborů, vždyť každý rok zavítají i do pečovatelského domu U Jakuba a představí jejich kulturu.

Připravili jsme pro klienty pečovatelské služby písemnou anketu s návrhy na různé výlety. Podle této nabídky nebo i dle jejich návrhů plánujeme uspořádat v září ještě několik výletů, na které se po krátké prázdninové přestávce všichni těší. V následujícím zpravodaji Vám svěříme, které výlety zvítězily.

    Volná pracovní místa          pro DSJ a HAČ ZDE  

Koncert Pavla Šporcla pro Domov sv. Josefa

20. března 2018
divadlo Jaroměř

Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří přispěli do sbírky. Děkujeme také všem koledníkům za jejich službu. Výsledky naleznete zde

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930