16. Svatoanenské slavnosti opět pomáhaly

16. Svatoanenské slavnosti opět pomáhaly

V sobotu 22. července se areál Domova sv. Josefa proměnil již pošestnácté v kulturní dějiště pro širokou veřejnost. Toto největší středisko Oblastní charity Červený Kostelec se stalo hostitelem návštěvníků Slavností bez bariér.

Výtěžek této největší benefiční a prezentační akce přesáhl 240 tis. Kč. Určen je na revitalizaci centrálního „náměstíčka“, která umožní bezbariérový pohyb klientů mezi jednotlivými objekty Domova.

Slavnosti byly zahájeny poutní mší svatou v kostele sv. Anny s hudebním doprovodem souboru Krkonošské Collegium Musicum za účasti královéhradeckého biskupa Jana Vokála. V úvodu slavností se pozornost obrátila na posvěcení  kříže,  připomínajícího památku působení jezuitského řádu a Kongregace Sester Nejsvětější Svátosti. Poté se rozběhl pestrý program v celém areálu. Pro návštěvníky bylo připraveno bohaté občerstvení, možnost komentovaných prohlídek Domů sv. Josefa a sv. Damiána, Bylinkové zahrady, kostela, ale i nově otevřené Expozice historie cyklistiky v Sýpce sv. Kryštofa. Po celý den probíhat jarmark lidových řemesel a chráněných dílen. Účast návštěvníků byla největší v šestnáctileté historii konání slavností. K milé atmosféře přispěla celá řada umělců: Jan Matěj Rak, prof. Václav Uhlíř, Hana Medková, Jana Rychterová,  Michal Hrůza, Michal Horák, Petr Vondráček a další kapely a umělci.  

Akci finančně podpořila nadace Divoké husy a ostatní naši dárci.  Záštitu svou osobní přítomností nad slavnostmi převzal MVDr. Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády a předseda KDU-ČSL. Mediálním partnerem byl Katolický týdeník.

 

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031