Koncert na podporu Domova

Koncert na podporu Domova

Benefiční koncert PKF – Prague Philharmonia pro Nadační fond Bělobrádek, který se prioritně věnuje pomoci lidem bojujícím s roztroušenou sklerózou, se uskutečnil v úterý 15. 11. ve Foru Karlín. Orchestr PKF – Prague Philharmonia vybral na podporu Nadačního fondu 950 tisíc Kč.  Šedesát procent výtěžku bude poskytnuto Domovu sv. Josefa v Žirči, který se stará o dlouhodobě nemocné pacienty s touto chorobou.

Druhá část výtěžku bude rozdělena Nadačním fondem Bělobrádek. Jeho posláním a účelem je především podpora zdravotně postižených, nemocných a znevýhodněných osob, zejména v oblasti jejich integrace do společnosti, zajištění plnohodnotného života a dosahování profesního úspěchu, či podpora právnických a fyzických osob, které se zabývají pomocí handicapovaným a dále podpora kulturních a volnočasových aktivit a činností fyzických a právnických osob, které těmito aktivitami rozvíjejí kvalitu společenského života

„Přirozeně se tak hlásíme ke své společenské odpovědnosti. Věříme, že chystaný koncert díky podpoře našeho publika dokáže vygenerovat prostředky na pomoc těm, kteří potřebují podporu při překonávání svého zdravotního handicapu,“ vysvětluje Radim Otépka, ředitel PKF – Prague Philharmonia.

Část výtěžku (ve výši 60 %) bude směrována přímo Domovu svatého Josefa v Žirči ve východních Čechách (www.domovsvatehojosefa.cz), který poskytuje komplexní zdravotní a sociální služby osobám nemocným roztroušenou sklerózou. „Benefiční projekty jsou zásadní pro zviditelnění naší činnosti. Pražského koncertu PKF – Prague Philharmonia v náš prospěch si proto mimořádně ceníme,“ dodává Dominik Melichar, zástupce ředitele Domova sv. Josefa v Žirči.

Druhou část výtěžku obdrží Nadační fond Bělobrádek  (www.pavelbelobradek.cz), jehož prostřednictvím budou podpořeni jednotliví pacienti trpící touto těžkou nemocí a další zdravotně postižení či jinak znevýhodnění lidé, kterým tato pomoc umožní zapojit se do celospolečenských aktivit, účastnit se společenského, kulturního a sportovního života, a překonat tak jejich handicap.

 

Přečtěte si nový bulletin

2018_03_bulletin_och_web.pdf

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031