Ředitel naší charity obdržel stání vyznamenání

Ředitel naší charity obdržel stání vyznamenání

V sobotu 28. října 2017 při slavnosti české státnosti udělil prezident Miloš Zeman ve Vladislavském sále na Pražském hradě státní vyznamenání 39 osobnostem. Mezi vyznamenanými Medailí Za zásluhy o stát byl též ředitel Oblastní charity Červený Kostelec Ing. Miroslav Wajsar. Gratulujeme!

                                     

Slavnost ke dni české státnosti

Ve Vladislavském sále na Pražském hradě v sobotu 28. října 2017 při slavnosti české státnosti udělil prezident Miloš Zeman státní vyznamenání 39 osobnostem. Mezi vyznamenanými Medailí Za zásluhy o stát byl též ředitel Oblastní charity Červený Kostelec Ing. Miroslav Wajsar.

Vyznamenání obdržel za přínos v oblasti řízení a poskytování hospicové péče. Jeho dlouholetá systematická práce je velkým přínosem sociálních služeb v Královéhradeckém kraji, ale i v celé ČR. Je hnací silou rozvoje nejen hospicové péče, ale i dalších zdravotně sociálních služeb. V průběhu 25 let byla vybudována v rámci Oblastní charity Červený Kostelec řada služeb v jejích devíti střediscích a je zde zaměstnáno přes 200 zaměstnanců. Prvním střediskem je Hospic Anežky České pro těžce nemocné a umírající, od roku 2010 to je též Mobilní hospic Anežky České a Ambulance paliativní medicíny a léčby bolesti. Mezi největší střediska patří Domov sv. Josefa pro nemocné s roztroušenou mozkomíšní sklerózou.

Záznam ze slavnosti můžete sledovat zde (zejména 54 min)

Poděkování zaměstnanců

K vyznamenání připojujeme poděkování za obětavost, s jakou pracuje ve prospěch nemocných i zaměstnanců. Vyjadřujeme vděčnost za jeho obdarování a za houževnatost, se kterou musel překonávat řadu nesnadných překážek. Děkujeme za jeho přístup a do dalších pracovních let přejeme Boží požehání, zdraví a radost z vykonaného díla.

Kolektiv zaměstnanců Oblastní charity Červený Kostelec

 Poděkování ředitele

 Vážené kolegyně a vážení kolegové.

Tuto sobotu 28. 10. 2017 převezmu v Praze na návrh české biskupské konference

státní vyznamenání za přínos v oblasti řízení a poskytování hospicové péče.

Jsem si vědom, že dobré dílo není nikdy výsledkem jednotlivce.

Vážím si Vaší spolupráce a děkuji Vám za ni.

Za Boží požehnání během 25 let práce v charitě děkuji Bohu.

                                                                                               Ing. Miroslav Wajsar

 Další vyznamenaní 

Prezident ocenil Řádem bílého lva šest osobností, mimo jiné někdejšího německého kancléře Gerharda Schrödera, dlouholetého starostu Vídně Michaela Häupla a slovinského prezidenta Boruta Pahura. Řád Tomáše Garrigua Masaryka převzaly tři osobnosti, například potomci někdejšího architekta pražského hradu Jože Plečnika. Medailí Za hrdinství vyznamenal prezident čtyři osobnosti, mezi nimi byl in memoriam i Václav Haase a Jan Odermatta, policista a hasič, kteří v uplynulém roce přišli o život při své službě. Dalších 26 osobností obdrželo Medaili Za zásluhy o stát v oblasti vědy, umění, sportu a zdravotnictví.  V této skupině byli například vyznamenáni lékaři Soňa Nevšímalová, Jaroslav Pollerta či Boris Šťastný, vynálezce Jan Procházka z pražské ČVUT, za kulturu zpěvačka Helena Vondráčková, zástupce sportovců  Martina Sáblíková.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031