Tříkrálová sbírka 2016_oznámení

Tříkrálová sbírka 2016_oznámení

Oznámení sbírky:

Do ulic našich měst a obcí již pošestnácté vyrážejí tříkráloví koledníci, aby popřáli lidem vše dobré v novém roce a také poprosili o dar na pomoc potřebným. Tříkrálová sbírka proběhne počátkem roku 2016 na území celé České republiky a je zaměřena na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným. V Červeném Kostelci a okolních obcích a městech a také v Jaroměři a okolních obcích a městech proběhne Tříkrálová sbírka v sobotu 9. ledna 2016 (ojediněle ještě 10. ledna).

                     

Příslušná část výtěžku, 65% ze sbírky, bude věnována na činnosti Oblastní charity v Červeném Kostelci (vlastní hospicová péče, pečovatelská služba, mobilní hospicová péče, ambulance léčby bolesti, péče o nemocné roztroušenou sklerózou).  Zbývající část výtěžku (35%) bude odeslána na konto sdružení Charita Česká republika pro další humanitární pomoc v ČR i v zahraničí. Více informací o tomto použití najdete na webu diecézní charity: www.hk.caritas.cz/trikralova-sbirka

Výtěžek sbírky věnovaný střediskům Oblastní charity Červený Kostelec bude využit následovně:  Hospic Anežky České – pořízení, údržba a opravy zařízení a vybavení hospice, nákup zdravotnického materiálu; Mobilní hospic Anežky  České -  vybudování  nového zázemí mobilního hospice, pořízení vybavení, zlepšení dostupnosti služby v terénu;  Charitní pečovatelská služba – zlepšení dostupnosti služby v terénu, dovybavení a údržba domů s pečovatelskou službou; Mateřské centrum v Háčku – dovybavení, nákup materiálu pro tvořivou činnost; Domov sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem - nákup keramické pece pro tvořivou dílnu klientů. Přijaté dary této sbírky tvoří významnou část financování našich středisek a jsme velice vděčni za jakýkoliv příspěvek. Předem děkujeme  za štědrost všech dárců a vlídnost  k  našim koledníkům, dobrovolníkům.

 

Upozornění:

Sbírka je chráněna proti zneužití. Na vyžádání předloží koledníci průkaz a informační leták. Pokladničky budou zapečetěny příslušným Městským úřadem a jejich rozpečetění se bude provádět po ukončení sbírky za účasti pracovníka městského úřadu.  Upozorňujeme, že se přesto mohou vyskytnout i falešné skupinky. Doporučujeme nechat si při jakýchkoliv pochybnostech předložit průkaz a zkontrolovat zapečetění pokladničky. Děkujeme za pochopení.)

 

Zároveň uvítáme vaši pomoc při samotné realizaci akce. Případní  dobrovolníci se mohou hlásit u pí Frýbové, mobil 776 791 149, e-mail: frybova.marcela@seznam.cz

Za pochopení a podporu vám děkují pracovníci Oblastní charity Červený Kostelec a skupinky tří králů.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031