Sociální služby

Oblastní charita Červený Kostelec zajišťuje sociální služby v celé řadě svých středisek.

Domov pro osoby se zdravotním postižení je součástí Domova svatého Josefa v Žirči. Nacházejí zde trvalý domov lidé nemocní roztroušenou sklerózou mozkomíšní.

Odlehčovací pobyt (respitní) v délce trvání do 1 měsíce nabízí pro těžce nemocné v Hospici Anežky České v Červeném Kostelci a pro nemocné roztroušenou sklerózou mozkomíšní v Domově svatého Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem.

Pečovatelskou službu pro seniory s omezenou soběstačností a dospělé osoby se zdravotním nebo kombinovaným postižením zajišťuje Charitní pečovatelská služba v Červeném Kostelci a jeho spádové oblasti.

Tísňovou péči poskytujeme pro stejnou cílovou skupinu, pro kterou poskytujeme pečovatelskou službu. Tuto péči zajišťuje také Charitní pečovatelská služba. Ve spolupráci s rodinou klienta, lékaři, Charitní ošetřovatelskou službou a dalšími osobami a institucemi se snažíme zajistit bezpečné setrvání klientů v jejich domově.

Chráněné bydlení zastřešuje Dům v Zahradě v Žirči u Dvora Králové nad Labem. Jedná se o dva chráněné byty pro nemocné roztroušenou sklerózou mozkomíšní a jejich doprovázející. Nachází se v historické parku, který byl součástí původního jezuického kláštera.

Obdornou sociální poradenskou činnost nabízí Oblastní charita Červený Kostelec  při Hospici Anežky České a Domově svatého Josefa.

 rozvoz obědů seniorům

    Volná pracovní místa          pro DSJ a HAČ ZDE  

Koncert Pavla Šporcla pro Domov sv. Josefa

20. března 2018
divadlo Jaroměř

Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří přispěli do sbírky. Děkujeme také všem koledníkům za jejich službu. Výsledky naleznete zde

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031