Sociální služby

Oblastní charita Červený Kostelec zajišťuje sociální služby v celé řadě svých středisek.

Domov pro osoby se zdravotním postižení je součástí Domova svatého Josefa v Žirči. Nacházejí zde trvalý domov lidé nemocní roztroušenou sklerózou mozkomíšní.

Odlehčovací pobyt (respitní) v délce trvání do 1 měsíce nabízí pro těžce nemocné v Hospici Anežky České v Červeném Kostelci a pro nemocné roztroušenou sklerózou mozkomíšní v Domově svatého Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem.

Pečovatelskou službu pro seniory s omezenou soběstačností a dospělé osoby se zdravotním nebo kombinovaným postižením zajišťuje Charitní pečovatelská služba v Červeném Kostelci a jeho spádové oblasti.

Tísňovou péči poskytujeme pro stejnou cílovou skupinu, pro kterou poskytujeme pečovatelskou službu. Tuto péči zajišťuje také Charitní pečovatelská služba. Ve spolupráci s rodinou klienta, lékaři, Charitní ošetřovatelskou službou a dalšími osobami a institucemi se snažíme zajistit bezpečné setrvání klientů v jejich domově.

Chráněné bydlení zastřešuje Dům v Zahradě v Žirči u Dvora Králové nad Labem. Jedná se o dva chráněné byty pro nemocné roztroušenou sklerózou mozkomíšní a jejich doprovázející. Nachází se v historické parku, který byl součástí původního jezuického kláštera.

Obdornou sociální poradenskou činnost nabízí Oblastní charita Červený Kostelec  při Hospici Anežky České a Domově svatého Josefa.

 rozvoz obědů seniorům

    Volná pracovní místa          pro DSJ a HAČ ZDE  

Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří přispěli do sbírky. Děkujeme také všem koledníkům za jejich službu. Výsledky naleznete zde

Světový den roztroušené sklerózy

kapela ATARES
středa 31. 5. 2017 v 18:00 hod.
Domov sv. Josefa v Žirči    Bylinková zahrada

16. Svatoanenské zahradní slavnosti

Domov sv. Josefa Žireč
22. 7. 2017 od 10:00 hod.

 

 

Co dokázaly Šikovné ruce pro hospic? více zde.

Kalendář pro Domov


                   objednávky zde

 

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930