Zdravotní služby

Oblastní charita Červený Kostelec provozuje celkem tři střediska, která poskytují zdravotní služby.

Nejstarším střediskem je Hospic Anežky České. Vznikl jako vůbec první hospic v České republice. Slavnostní otevření proběhlo v lednu roku 1996. Hospic poskytuje zdravotní a sociální služby nevyléčitelně nemocným, zejména s onkologickým onemocněním. Je modelovým zařízením hospicové péče v ČR a jako takové předává zkušenosti zájemcům o hospicovou péči z ČR i ze zahraničí.

Největším střediskem poskytujícím zdravotní služby je Domov svatého Josefa - jediné lůžkové zařízení pro lidi nemocné roztroušenou sklerózou mozkomíšní v ČR. Je umístěn v prostorách bývalého jezuického kláštera v Žirči u Dvora Králové nad Labem. K Domovu náleží také historický park s nově obnovenou relaxační zónou.

Posledním střediskem poskytujícím zdravotní péči je Charitní ošetřovatelská služba, která poskytuje odbornou ošetřovatelskou péči klientům v jejich domácím prostředí. Tato péče je poskytována na základě doporučení obvodního lékaře a je zcela zdarma.

Hospic Anežky České

    Volná pracovní místa          pro DSJ a HAČ ZDE  

Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří přispěli do sbírky. Děkujeme také všem koledníkům za jejich službu. Výsledky naleznete zde

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031