Jaké akce prožívali v létě naši senioři z pečovatelských domů?

Jaké akce prožívali v létě naši senioři z pečovatelských domů?
Podívejte se co vše se v létě odehrávalo v pečovatelském domě u Jakuba a jaké akce senioři podnikali.

Začátkem měsíce července se konala v pečovatelském domě U Jakuba velice zdařilá akce nazvaná „Naučte se říci podvodníkům NE“. Senioři se přitom názorně, na základě různých scének, učili reagovat a odmítat různé pochybné prodejce a podvodníky. V rámci programu vystoupili policisté i zkušená psycholožka (známá z natáčení známého filmu „Šmejdi„). Ti jim představili aktuální podvodné techniky. Účastníci byli spokojeni a odcházeli s dárkem a hlavně s odhodláním, že nástrahám budou čelit a odmítat je.

Pro účastníky pravidelných protahovacích cvičení jsme uskutečnili výlet, tentokrát na exkurzi do Agra Česká Skalice, a nezapomněli jsme se pokochat komínem porostlým muškáty. Na ukončení nechyběla ani zmrzlina s kávičkou.

Tradiční a velice žádanou a oblíbenou akcí byl koncert červenokostelecké dechovky se dvěma zpěvačkami. Koncert se koná každý rok na zahradě pečovatelského domu U Jakuba pod širým nebem. V chládku a hlavně při muzice bylo všem seniorům příjemně. Z plna hrdla si zazpívali a po každé písničce následoval bouřlivý potlesk, který byl odměnou muzikantům i zpěvačkám. Hudba se linula do okolí a bylo pěkné pozorovat sousedy na Koubovce, jak vytahovali židle či slunečníky nebo si otvírali okna, aby milé tóny zavítaly i do jejich domovů. Za toto vystoupení patří velký dík dechovce a hlavně Josefu Řezníčkovi.

Nesmíme zapomenout na velice milé setkání dvou seniorů v reminiscenční místnosti pečovatelského domu U Jakuba, kterým už bylo neuvěřitelných 97 let. Zavzpomínali na svá mladá léta i na různé příhody z mládí. Bylo příjemné tento rozhovor sledovat a být těmto vzácným lidem nablízku.

Naši klienti se také těší na vystoupení v rámci folklórního festivalu na některý ze souborů, vždyť každý rok zavítají i do pečovatelského domu U Jakuba a představí jejich kulturu.

 

Těšíme se, že v září bude chladnější počasí, které bude příhodnější pro pořádní dalších výletů a akcí.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930