Jaké akce prožívali v létě naši senioři?

Jaké akce prožívali v létě naši senioři?
Nahlédněte, co vše se odehrálo v pečovatelských domech.

Koncem června zavítaly děti z kroužku asistentů při ZŠ v Červeném Kostelci s paní učitelkou Mgr. Kovalovou do pečovatelského domu U Jakuba. Připravily pro obyvatele soutěživé odpoledne pod názvem“ „Umíte hrát AZ-KVÍZ“? Všichni společně prožili příjemné odpoledne plné napětí, radosti a smíchu. Tímto dětem velice děkujeme za pěkný přístup ke starým lidem i za jejich čas, který věnovaly potřebným.

Neméně příjemnou a obdivuhodnou akcí byl koncert „Smyčcového souboru malých hudebníků“ ze ZUŠ v Č. Kostelci pod vedením Mgr. Jiřího Kábrta. Všichni zúčastnění obdivovali velké umělecké dovednosti těch nejmenších hudebníků, kteří s velkým nadšením hráli na různé hudební nástroje.

Děkujeme manželům Adámkovým, kteří nám umožnili návštěvu kapličky v Olešnici, která byla slavnostně vyzdobená na zdejší pouť. Zde se naši senioři pomodlili za své blízké příbuzné a společně se zdejší Mateřskou školkou i zazpívali.

Pro účastníky pravidelné modlitby růžence se konala další prohlídka tentokrát kostela ve Stárkově spojená s modlitbou a zpěvem.

Tradiční a velice žádanou a oblíbenou akcí byla soutěž „O pohár místostarosty“ jako vždy za spolupráce MŠ ul. Náchodské. Nechyběly disciplíny jako např. chytání rybiček, hokej, házení víček, určování bylin, vědomostní otázky, hádání různých věcí, jízda s invalidním vozíčkem. Nejprve soutěžili klienti za pomoci dětí a pak si role otočili. Nechyběl ani pan místostarosta, který se zúčastněnými pobesedoval a v závěru předal putovní pohár, ceny a diplomy a to jak seniorům, tak i dětem.

Děti z MŠ Studánka v Háčku Č. Kostelci pozvaly obyvatele pečovatelského domu U Jakuba na milou návštěvu k nim do jejich školky. Vřelé přijetí některým seniorům vyhnalo i slzičky. Děti si seniory rozdělily, ukázaly jim hračky a všechny prostory a společně si vyprávěli různé zážitky a příběhy.

Některé babičky vzpomínaly na svá dětská léta. Dětem se svěřily, že některé chodily do stejné budovy, kde kdysi dávno byla také školka a jak ony prožívaly prázdniny a léto.

Na konci školního roku, kdy končí pravidelná protahovací cvičení, obdrželi zúčastnění vysvědčení, své vědomosti si prověřili při hře AZ-KVÍZ a příjemné posezení v altánku našeho pečovatelského domu spojené s občerstvením (zmrzlinovým pohárem), bylo milým zakončením a odměnou za jejich úsilí.

Pro deset nejodvážnějších a snaživých seniorů se konal v první polovině července čtyřdenní počítačový kurz, který probíhal ve společenské místnosti pečovatelského domu. Naučili se tak základy obsluhy osobních počítačů. Nejstarším účastníkem kurzu byla 91-letá obyvatelka pečovatelského domu paní Marie Pýchová.

Společně jsme prožívali jejich obavy, strach z neznáma. Pokud to vše překonali, byli rádi, že si dodali odvahy a zúčastnili se. Bylo obdivující pozorovat jejich velkou proměnu, zprvu z nich byli ustrašení studenti a v závěru spokojení a nadšení pro novou věc „počítač, která jim nejdříve nic neříkala. Vzájemně se oslovovali spolužačko a o přestávkách si sdělovali své dojmy a zážitky. Jedna účastnice se svěřila lektorovi: „Přemluvila mě snacha s dcerou, abych se tohoto kurzu zúčastnila. Vůbec se mi nechtělo komplikovat si život, ale nakonec jsem tomu moc ráda. Mám ze sebe radost, že jsem to dokázala a počítač, který mi nic neříkal, se mi stává kamarádem.“ V závěru Ing. Tošovský předal všem osvědčení a fotografii, na které jsou jednotliví žáci u počítačů.

 Naši klienti se na konci prázdnin těší na vystoupení v rámci folklórního festivalu na některý ze souborů, vždyť každý rok zavítají i do pečovatelského domu U Jakuba a představí jejich kulturu. Připravili jsme pro klienty pečovatelské služby písemnou anketu s návrhy na různé výlety. Podle této nabídky nebo i dle jejich návrhů plánujeme uspořádat v září různé výlety, na které se po krátké prázdninové přestávce všichni těší. V následujícím zpravodaji Vám svěříme, které výlety zvítězily.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930