Klienty pečovatelské služby povzbudila tradiční pouť do Malých Svatoňovic a na Boušín a také je potěšily společně prožité akce s malými dětmi.  

Klienti pečovatelské služby se už delší dobu těšili na velice oblíbenou a tradiční pouť spojenou s májovou pobožností na oblíbené poutní místo do Malých Svatoňovic a na Boušín. Zde jsme načerpali duchovní sílu do všedních dnů. Děkujeme místním kněžím za milé přijetí.

Další zdařilou akcí byla velice příjemná besídka ke dni matek, při které naši klienti shlédli krásné vystoupení břišních tanečnic z Déčka z Náchoda. Všichni obdivovali ladné pohyby a krásné ustrojení malých děvčátek. Následovalo vystoupení dechových nástrojů Městské dechové hudby. Babičky si s nimi rády zazpívaly. Známé melodie nám zahrála čtveřice děvčat na saxofony ze ZÚŠ z Úpice. Děkujeme všem účinkujícím za velice milý dárek k svátku matek.

V měsíci květnu přišly i děti z MŠ Studánka z Háčka. Naše klientky dětem vyprávěly, jak se dříve žilo a jaké věci se používaly. Společně si potom zazpívaly písničky. Dětem se v pečovatelském domě velice líbilo a na oplátku pozvaly naše obyvatele k nim do jejich školky.

Spousta obyvatel z DPS U Jakuba navštívilo děti v MŠ v Náchodské ulici. Seniorky vyprávěly dětem, jak se dříve žilo, jaké hry hrály a jaké hračky dříve používaly, vzpomínaly na práci na poli, jak pekly brambory, pásly husy a kozy. Děti všem uvařily kávu a čaj, nabídly koláčky. Nakonec předvedly krásné představení.

Již po několikáté se konala tradiční „Soutěž o pohár místostarosty“, při které si naši senioři zasoutěžili a vyzkoušeli zručnost, postřeh a bystrost. Podobně jako minulý rok, tak i letos, naše pečovatelská služba spolupracovala s dětmi z MŠ z ul. Náchodské. Děti pomáhaly při různých disciplínách a nakonec si i ony zasoutěžily a v závěru zpestřily svým pěveckým vystoupením toto odpoledne.

Po vyhodnocení výsledků soutěže následovala oblíbená beseda s místostarostou. Touto akcí jsme chtěli navázat na spolupráci s dětmi, které se naučí se seniory lépe komunikovat a pamatovat na ně. Nejoblíbenější byla disciplína vození seniorů na invalidním vozíku. Bylo opravdu dojemné sledovat malé děti, jak se učí jezdit s invalidním vozíkem a pomáhat našim seniorům. Tato zkušenost se jim vyplatí, vždyť v následujícím životě ji určitě využijí. Pečovatelky se snažily tyto soutěže obnovit a vymýšlet nové a nápaditější.

Děkujeme touto cestou místnímu zahradnictví (panu Jiřímu Duroňovi) za poskytnutí pěkných květin, které zkrášují celý rok naše pečovatelské domy. Díky, že na nás pamatujete a vždy spoustu kytiček pro nás vypěstujete. Děkujeme za vzornou spolupráci.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930