Slavnostní otevření 1. části centra denních a terénních služeb

Slavnostní otevření 1. části centra denních a terénních služeb

Oblastní charita Červený Kostelec uspořádala ve čtvrtek 11. 6. 2020 slavnostní otevření první části centra denních a terénních služeb sv. P. Pia v Červeném Kostelci. Díky dokončené rekonstrukci prvorepublikové vily a plánovaným stavebním úpravám přilehlé budovy sochařských ateliérů je cílem vytvořit plnohodnotné zázemí pro komplexní služby zdravotní a sociální péče.

Po více než roce od počátku rekonstrukce se tak ve vile významného psychotronika a sochaře Břetislava Kafky otevírá nová sociální služba denního stacionář pro oblast ORP Náchod. Dále je zde poskytnuto i zázemí pro pečovatelskou službu a službu tísňové péče.

poklepání na základní kámen

Akce byla zahájena mší svatou v kostele sv. Jakuba Většího celebrovanou královéhradeckým biskupem Janem Vokálem. Následovalo slavnostní otevření objektu rekonstruované vily za účasti zástupců Královéhradeckého kraje, vedení města Červený Kostelec, Diecézní charity Hradec Králové, Biskupství královéhradeckého a firem, které se na záměru podílely.  Projekt byl podpořen Evropskou unií v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

2020_05_kafkova_vila04

Současně se slavnostním otevřením proběhlo také zahájení dalšího projektu, kterým je vybudování druhé části centra a bude zahrnovat rekonstrukci bývalých atelierů pro vybudování zázemí pro Mobilní hospic Anežky České, stacionář léčby bolesti, ambulanci paliativní péče a další služby. Rekonstrukci zahájilo symbolické poklepání a požehnání základního kamene. Stavební práce budou zahájeny v polovině června. Projekt je podpořen Královéhradeckým krajem.

přestřihnutí pásky

Na závěr slavnosti vystoupila se svým koncertem Schola Gregoriana Pragensis pod vedením Davida Ebena.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31