Slavnostní otevření 1. části centra denních a terénních služeb

Slavnostní otevření 1. části centra denních a terénních služeb

Oblastní charita Červený Kostelec uspořádala ve čtvrtek 11. 6. 2020 slavnostní otevření první části centra denních a terénních služeb sv. P. Pia v Červeném Kostelci. Díky dokončené rekonstrukci prvorepublikové vily a plánovaným stavebním úpravám přilehlé budovy sochařských ateliérů je cílem vytvořit plnohodnotné zázemí pro komplexní služby zdravotní a sociální péče.

Po více než roce od počátku rekonstrukce se tak ve vile významného psychotronika a sochaře Břetislava Kafky otevírá nová sociální služba denního stacionář pro oblast ORP Náchod. Dále je zde poskytnuto i zázemí pro pečovatelskou službu a službu tísňové péče.

poklepání na základní kámen

Akce byla zahájena mší svatou v kostele sv. Jakuba Většího celebrovanou královéhradeckým biskupem Janem Vokálem. Následovalo slavnostní otevření objektu rekonstruované vily za účasti zástupců Královéhradeckého kraje, vedení města Červený Kostelec, Diecézní charity Hradec Králové, Biskupství královéhradeckého a firem, které se na záměru podílely.  Projekt byl podpořen Evropskou unií v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

2020_05_kafkova_vila04

Současně se slavnostním otevřením proběhlo také zahájení dalšího projektu, kterým je vybudování druhé části centra a bude zahrnovat rekonstrukci bývalých atelierů pro vybudování zázemí pro Mobilní hospic Anežky České, stacionář léčby bolesti, ambulanci paliativní péče a další služby. Rekonstrukci zahájilo symbolické poklepání a požehnání základního kamene. Stavební práce budou zahájeny v polovině června. Projekt je podpořen Královéhradeckým krajem.

přestřihnutí pásky

Na závěr slavnosti vystoupila se svým koncertem Schola Gregoriana Pragensis pod vedením Davida Ebena.

roušky šité dobrovolníky

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031