Papučový den 2021 - Obouváme papuče pro dobrou věc

Papučový den 2021 - Obouváme papuče pro dobrou věc

Už po páté se veřejnost na začátku října obuje do papučí, aby tak podpořila mobilní hospice. S papučemi v tašce nebo rovnou na nohou vyrazí velké firmy, školy a tisíce jednotlivců.

Papučový den

Lidé z celé České republiky se opět zapojí doPapučového dne. Ten letos připadá na středu 6. října. Jedinečnost Papučového dne spočívá v tom, že každý, kdo si nazuje papuče, se stává nositelem myšlenky umírání doma. Zároveň díky sdílení svých fotek v papučích na sociálních sítích s hashtagem #papucovyden strhává další lidi.

„V minulých letech si lidé papuče nazuli a vyfotili se například v kanceláři, v bagru, v letadle i na paraglidu. Fotky lidí v papučích k nám dorazily z České spořitelny, která je letos opět hlavním partnerem, ale také z nemocnic, rádií a školek,“ vyjmenovává Bronislava Husovská, ředitelka Mobilního hospice Ondrášek. Podle ní se právě díky této netradiční formě veřejnost dozví, že lidé mohou dožít své poslední dny doma v kruhu svých nejbližších s podporou týmů mobilních hospiců. Rodiny přitom mají možnost využívat péči zdravotníků, sociálních pracovníků, psychologů, kaplanů a dostanou i plnohodnotnou podporu v pomůckách i zdravotnických přístrojích.

Týmy mobilních hospiců se stávají průvodci v době péče a poskytují nepřetržitou podporu. Dokáží poradit také s vyřízením příspěvků na péči, zajistí zaškolení rodiny, ale například i pomoc po úmrtí, včetně důstojné úpravy těla zemřelého.

I díky Papučovému dni důvěra veřejnosti ke službám mobilních hospiců rok od roku vzrůstá. Ukazují to čísla* Fóra mobilních hospiců, které zastřešuje 41 organizací z celé České republiky. „Stále však musíme vynakládat velké úsilí pro to, abychom zajistili dlouhodobě udržitelný rozvoj mobilní specializované paliativní péče. Práce domácích hospiců, vesměs menších lokálních neziskových organizací, totiž stojí na několika pilířích financování a dárcovská podpora patří k těm velmi významným,“ říká předsedkyně Fóra mobilních hospiců Monika Marková. Cílem Papučového dne je kromě osvěty získat pro hospice nové dárce.

Do letošního Papučového dneje zapojeno celkem šestadvacet mobilních hospiců. Papuče obuje také herec Pavel Liška a herečky Markéta Stehlíková a Petra Bučková.

Obujte se do toho 6. října s námi a podpořte mobilní hospicovou péči v České republice. 

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031