Sociální služby

Oblastní charita Červený Kostelec zajišťuje sociální služby v celé řadě svých středisek.

Domov pro osoby se zdravotním postižení je součástí Domova svatého Josefa v Žirči. Nacházejí zde trvalý domov lidé nemocní roztroušenou sklerózou mozkomíšní.

Odlehčovací pobyt (respitní) v délce trvání do 1 měsíce nabízí pro nemocné roztroušenou sklerózou mozkomíšní v Domově svatého Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem.

Pečovatelskou službu pro seniory s omezenou soběstačností a dospělé osoby se zdravotním nebo kombinovaným postižením zajišťuje Charitní pečovatelská služba v Červeném Kostelci a jeho spádové oblasti.

Tísňovou péči poskytujeme pro stejnou cílovou skupinu, pro kterou poskytujeme pečovatelskou službu. Tuto péči zajišťuje také Charitní pečovatelská služba. Ve spolupráci s rodinou klienta, lékaři, Charitní ošetřovatelskou službou a dalšími osobami a institucemi se snažíme zajistit bezpečné setrvání klientů v jejich domově.

Chráněné bydlení zastřešuje Dům v Zahradě v Žirči u Dvora Králové nad Labem. Jedná se o dva chráněné byty pro nemocné roztroušenou sklerózou mozkomíšní a jejich doprovázející. Nachází se v historické parku, který byl součástí původního jezuického kláštera.

Obdornou sociální poradenskou činnost nabízí Oblastní charita Červený Kostelec  při Hospici Anežky České a Domově svatého Josefa.

 rozvoz obědů seniorům

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031